Gabriel Miczka
Przedsiębiorstwo
  
O firmie

Witamy na naszych stronach


Gabriel Miczka Przedsiebiorstwo zostało założone w 1994 roku jako firma dostarczająca branży elektrotechniki przemysłowej nowych technologii w zakresie utrzymania ruchu rozdzielni i maszyn elektrycznych. Od samego początku istnienia firmy oferowaliśmy produkty w poczuciu misji, którą można streścić słowami lepiej zapobiegać niż usuwać skutki awarii.

Pierwszym produktem była technologia do "mokrego" czyszczenia i konserwacji urządzeń elektroenergetycznych.

W 1996 wprowadziliśmy na rynek preparaty do czyszczenia i konserwacji izolatorów wysokiego napięcia firmy SÄKAPHEN a sztandarowy produkt SÄKA-Reinigungspaste, łączący przysłowiowe dwa w jednym, zrewolucjonizował rynek usług konserwacyjnych na stacjach wysokich i najwyższych napięć w Polsce.

Ciągły kontakt ze specjalistami od zagadnień elektroenergetycznych zaowocował wprowadzeniem w 1997 roku usługi badań termograficznych. Termografia jako metoda zobrazowania pola temperaturowego, czyli stanu cieplnego urządzenia, okazała sie świetnym przykładem, jak wiedza o obiekcie może pomóc w działaniach profilaktycznych. Dzięki termografii można w bardzo precyzyjny sposób pokazać gdzie rodzą sie problemy, zanim one wystąpią.

Od 2002 roku sprzedajemy czujniki piezolaminatowe, zwane PVDF. Technologia oparta o materiały PVDF pozwoliła na wprowadzenie na rynek bardzo czułych i tanich czujników drgań. Dzięki piezolaminatom można wykonywać czujniki o bardzo skomplikowanych kształtach i świetnych zakresach pomiarowych. Dość powiedzieć, że te technologie używa sie w zastosowaniach wojskowych do dynamicznego wytłumienia maszyn latających lub monitoringu pracy sztucznego serca.

W 2004 roku rozszerzyliśmy naszą ofertę o sprzedaż kamer termograficznych. Narzędzie to dzięki swym bezspornym zaletom pozwala na bardzo efektywną profilaktykę eksploatacyjną.

Nieustannie dbając o najwyższą jakość naszych usług doprowadziliśmy do uzyskania w maju 2005 roku certyfikatu jakości ISO 9001-2000 wydany przez DEKRA INTERTEC CERTIFICATION GmbH.

Intensywne promowanie i wykorzystanie termografii pozwoliło znaczne powiększyć nasz udział w rynku usług audytorskich co zaowocowało w roku 2008 wykonaniem ponad 360 oddzielnych audytów termograficznych. Jest to efekt zaangażowania w prace audytorskie aż 5 samodzielnych grup pomiarowych, każda z nich wyposażona jest w osobną kamerę termograficzną.
Wynik ten jest również rezultatem intensywnych prac marketingowych promocji audytów termograficznych w elektroenergetyce, budownictwie i technologii produkcji.

Połączenie wiedzy nabytej w ramach KURSU PRZYGOTOWANIA DO PRACY AUDYTORA ENERGETYCZNEGO (nr83/06) organizowanego przez FUNDACJĘ POSZANOWANIA ENERGII oraz członkowstwo w ZRZESZENIU AUDYTORÓW ENERGETYCZNYCH (nr leg. 990) pozwoliło nam na skuteczną promocję termografii, jako jedynie skutecznej i bezinwazyjnej techniki lokalizacji budowlanych mostków cieplnych oraz poszukiwania nieszczelności w instalacjach centralnego ogrzewania.

W roku 2009 mieliśmy zaszczyt zostać firmą założycielską Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego | Polish Green Building Council (PLGBC). Organizacja ta o zasięgu światowym jest propagatorem nowoczesnego budownictwa, które jest nie tylko oszczędne energetycznie. PLGBC „monitoruje ekologicznie" proces budowy od momentu wyboru lokalizacji do czasu utylizacji odpadów wyburzeniowych po tym budynku. Przyjęcie nas do tak szacownego grona założycieli jest dla nas dowodem uznania naszej wiedzy na temat auditingu termograficznego.

Działając od 1994 roku jako dostawca nowoczesnych technologii dla elektryków i energetyków mamy nadzieję, że wszyscy zgodzą się ze stwierdzeniem, że lepiej zapobiegać niż usuwać skutki awarii.
Mamy również nadzieję, że tak opisana misja naszej firmy jest gwarantem zadowolenia naszych klientów przez następne dziesiątki lat współpracy z nami.strony internetowe BRANDPOINT