Gabriel Miczka
Przedsiębiorstwo
  
HV Insulators

Pasta High Voltage Insulators' Cleaner 

Pasta do czyszczenia izolatorów wysokiego napięcia z zabezpieczeniem silikonowym High Voltage Insulators' Cleaner

Zastosowanie: Pasta do czyszczenia High Voltage Insulators' Cleaner jest środkiem czyszczącym z zabezpieczeniem silikonowym dla izolatorów wysokonapięciowych. Zapewnia ona szybkie i łatwe oczyszczenie powierzchni izolatora z zanieczyszczeń, tworząc równocześnie na powierzchni glazury skuteczną silikonową warstwę ochronną. Szczególnie pozytywną opinię pasta zyskała po 3 letnim stosowaniu na stacjach PSE Południe w okolicach największych zakładów przemysłowych.

Parametry:

  • Łatwość usuwania starych zabrudzeń 
  • Słabe przyleganie zabrudzeń do nowej warstwy silikonowej
  • Dobrze usuwa zabrudzenia farby powstające podczas prac malarskich
  • Bezpieczeństwo higieniczne pracowników (np. bezwonność - atest PZH)
  • Pozostawianie hydro i pyłofobowej warstwy ochronnej
  • Wytrzymałość na przebicie : ok. 100 kV/cm dla 20°C i 50 Hz.
  • Gęstość w 20°C: ok. 1g/cm3.
  • Temperatura zapłonu: > 200°C.

Atest Instytutu Energetyki

Charakterystyka: Pastę do czyszczenia High Voltage Insulators' Cleaner opracowano na podstawie wieloletnich prób. W najczęstszych przypadkach wystarcza jednorazowa obróbka powierzchni zewnętrznych izolatorów, by uzyskać pełną czystość, niezależnie od rodzaju zanieczyszczenia, spowodowanego warunkami atmosferycznymi. Pasta ta usuwa również odpryski niektórych farb odkładających się na izolatorach podczas robót lakierniczych na masztach, co powoduje, że powierzchnię izolatora można traktować jak nową. Zabieg czyszczenia jest niezwykle prosty. Z powierzchni izolatorów ściera się wpierw kawałkiem tkaniny przywierający gruby pył, wciera się pastę do czyszczenia High Voltage Insulators' Cleaner, a następnie poleruje kawałkiem tkaniny. Wynikiem tej obróbki jest hydro i pyłofobowa warstwa silikonowo-plastikowa o wieloletnim działaniu. Jeżeli powierzchnia izolatora jest narażona na działanie silnych zabrudzeń przemysłowych należy ją dodatkowo zabezpieczyć pastą silikonową High-voltage Insulators' Silicongreas.


Zdjęcie pokazuje wyczyszczony fragment spodniej strefy kołpaka izolatora ze stacji zasilającej hutę aluminium

Pod względem higienicznym pasta do czyszczenia High Voltage Insulators' Cleaner nie budzi jakichkolwiek zastrzeżeń co potwierdził Państwowy Zakład Higieny w Ateście nr 2/B-342/97. Wysoką jakość tej pasty potwierdził Instytut Energetyki w Warszawie, który wydał: "Poświadczenie właściwoci technicznych pasty High Voltage Insulators' Cleaner" i stwierdził przydatność do stosowania w krajowych sieciach elektroenergetycznych.

Atesty te są dostępne do pobrania w formacie PDF poniżej w części Badania i Atesty.

Opakowanie: poręczne tuby plastikowe po 750 gram.strony internetowe BRANDPOINT